Test na ojcostwo PREMIUM

Test na ojcostwo to badanie określające biologiczne pokrewieństwo pomiędzy badanym mężczyzną i dzieckiem lub jego brak. Dzięki analizie nawet 35 markerów DNA wykonujemy go na podstawie próbek pobranej wyłącznie od domniemanego ojca i dziecka (badanie bez matki) lub też od domniemanego ojca dziecka i matki. Wyniki wydawane przez Laboratorium Genmed są zgodne z wymogami Komisji Genetyki Sądowej Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii oraz zgodne z procedurami zgodnymi z normami ISO 17025 (zobacz nasz certyfikat).

Test na ojcostwo można wykonać drogą pocztową lub też wykonać go w jednej z ponad stu placówek partnerskich znajdujących się na terenie całej Polski. Standardowym materiałem do wykonania badania ojcostwa są wymazy z policzka, jednakże test na ojcostwo wykonujemy również na podstawie tzw. mikrośladu – dowolnego materiału zawierającego DNA takiego jak np. smoczek, chusteczka higieniczna, ubranie, szczoteczka do zębów, ślina, guma do żucia, sztućce itp. Jeśli mają Państwo wątpliwości czy dany materiał jest odpowiedni do badań DNA zawsze zalecamy kontakt telefoniczny z naszymi ekspertami (tel. 801-120-909). Nawet, jeśli przesłany przez Państwa materiał nie będzie zawierał DNA kolejną nadesłaną próbkę zanalizujemy za darmo. UWAGA: Badanie mikrośladu nie podnosi ceny badania.

Zestaw do pobrania materiału do badań (zdjęcie + opis)

Badanie genetyczne ojcostwa to najbardziej pewna metoda analizy pokrewieństwa. Dzięki odpowiednim standardom oraz badaniem dużej ilości układów DNA możemy potwierdzić ojcostwo z nawet 99,9999999% prawdopodobieństwem lub wykluczyć je ze stuprocentową pewnością. Laboratorium Genmed jako jedyne krajowe laboratorium uczestniczy w pełnym procesie certyfikacyjnym GEDNAP już od 2009 roku za każdym razem osiągając 100 – procentowy wynik poprawności oznaczeń markerów genetycznych (sprawdź nasze certyfikaty GEDNAP).

Ekspertyza wydawana po przeprowadzeniu badania zawiera:

  • pełen opis procedury badawczej zaakceptowanej przez Polskie Centrum Akredytacji
  • tabelę z markerami DNA badanych osób
  • analizę statystyczną pokrewieństwa badanych osób
  • wyjaśnienie wyników badań genetycznych
  • wniosek końcowy z badań DNA – potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa.

Zobacz ekspertyzę potwierdzającą ojcostwo i wykluczającą ojcostwo.

Do testu ojcostwa mogą Państwo dostarczyć każdą próbkę!

Prywatny test na ojcostwo mogą Państwo wykonać praktycznie z każdej próbki. Do badania przydatne są m.in. włosy, guma do żucia, maszynka do golenia, sztućce, szklanka, kubek, smoczek oraz wiele innych próbek. Wszystkie próbki są tak samo pewne, a zyskują Państwo w ten sposób wygodę – taki materiał jest dużo łatwiejszy do pobrania.

Co ważne, każda próbka jaką Państwo dostarczacie objęta jest gwarancją. Gwarancja na próbki to dla Państwa bezpieczeństwo i pewność, że cena badania jest stała. Nawet, gdyby okazało się, że pierwsza próbka zawiera za mało DNA mogą Państwo bezpłatnie dostarczyć kolejną, a laboratorium wykona badanie raz jeszcze za darmo.

Test ojcostwa mogą Państwo wykonać w jednej z ponad stu naszych placówek partnerskich lub w samodzielnie w domu.

Domowy zestaw testowy

(do pobrania próbek DNA)
Cena: 77,-
Kup Test
domowy_zestaw_testowy

W zestawie:

  • sterylne wymazówki do pobrania próbek dla 4 osób
  • instrukcja pobrania próbek
  • formularz zlecenia badania
  • zaadresowana koperta zwrotna
  • blankiet do zapłaty za badanie

Badania ojcostwa wykonują specjaliści genetycy w tym biegli sądowi z zakresu genetyki sądowej i genetyki człowieka. Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji na temat badań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.