Sądowy test na ojcostwo

Test na ojcostwo do celów sądowych mogą Państwo wykonać bez skierowania z sądu. Taki test może być wykorzystany w postępowaniu sądowym o:

  • ustalenie ojcostwa
  • zaprzeczenie ojcostwa
  • spadek
  • alimenty

lub w dowolnych sprawach sądowych w których dowód z badań genetycznych pokrewieństwa może mieć kluczowe znaczenie. Wykonując test na ojcostwo wcześniej zyskujesz czas w postępowaniu sądowym oraz pewność, że Państwa powództwo będzie uzasadnione. Wszystkie badania do celów sądowych wykonują eksperci pełniący funkcje biegłych sądowych.

Pobranie materiału biologicznego do badań ojcostwa do celów sądowych realizowane jest zawsze w jednej z ponad stu naszych placówek partnerskich znajdujących się na terenie całego kraju lub w siedzibie laboratorium w Poznaniu. Tożsamości wszystkich osób poddających się sądowemu testowi na ojcostwo są weryfikowane na podstawie dowodów tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy a w przypadku dzieci skrócony odpis aktu urodzenia lub legitymacja szkolna) przez wyznaczonego lekarza lub diagnostę laboratoryjnego. Dzięki przestrzeganiu wypracowanych odpowiednich procedur jeszcze żadne nasze badanie nie zostało podważone w sądzie.

Laboratorium Genmed wykonało już ponad 3 tysiące badan genetycznych na zlecenie sądów i prokuratur z całej Polski. Wszystkie badania wykonywane są zgodnie z normami jakości ISO 17025 – nr certyfikatu 1550 wydany przez Polskie Centrum Akredytacji. Ponadto Laboratorium Genmed od 2009 bierze udział w wyjątkowo trudnym niemieckim programie atestacyjnym GEDNAP osiągając za każdym razem stuprocentowo poprawne wyniki atestacji.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji na temat badań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.