Test na ojcostwo dla celów prywatnych

Ustalenie ojcostwa

Test na ojcostwo to badanie DNA polegające na porównaniu materiału genetycznego badanych osób. Badanie pozwala określić statystyczne prawdopodobieństwo ojcostwa albo wykluczyć ojcostwo. W celu przeprowadzenia badań biologicznego ojcostwa można wykonać badanie dla dwóch lub trzech osób.

Wykonanie testu DNA

null

 1. Zamówienie zestawu do pobrania materiału genetycznego

null

 2. Pobranie materiału do pobrania

null

 3. Przesłanie materiału genetycznego do Laboratorium

Badanie dla 2 osób

W przypadku badania dwóch osób wymaz pobierany jest od domniemanego ojca oraz od dziecka. W przypadku potwierdzenia ojcostwa w badaniu dla dwóch osób otrzymywany wynik osiąga wartość średnio 99,97%. Wynik wykluczający ojcostwo, w przypadku badania dwóch osób, pozwala wykluczyć ojcostwo w 100%.

Badanie dla 3 osób

W przypadku badania trzech osób wymaz pobierany jest od domniemanego ojca, dziecka oraz od matki. Prawdopodobieństwo w badaniu dla trzech osób jest nieznacznie wyższe niż w przypadku badania dla dwóch osób i osiąga wartość średnio 99,999%. Wynik wykluczający ojcostwo, w przypadku badania trzech osób, pozwala wykluczyć ojcostwo w 100%.

Pobranie materiału w placówce partnerskiej

Istnieje możliwość pobrania materiału genetycznego w naszych placówkach partnerskich, znajdujących się na terenie całego kraju. Pobrania dokonuje przeszkolony personel medyczny.

Przed dokonaniem pobrania w placówce partnerskiej należy skontaktować się z naszymi genetykami (KONTAKT) w celu ustalenia dogodnego dla Państwa terminu. Lista placówek partnerskich znajduje się tutaj.

Badanie mikrośladu

Jeśli nie można pobrać wymazu z wewnętrznej strony policzka od którejś z osób oferujemy wykonanie badania na podstawie śladu biologicznego, mogą to być np.: ślady krwi na materiale, włosy z cebulkami (ok. 10 sztuk), paznokcie, maszynki do golenia, szczoteczki do zębów, tampony, wkładki higieniczne, niedopałki papierosa, gumy do żucia, sztućce, chusteczki higieniczne itp.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do rozmowy z naszymi genetykami pod numerem telefonu:
61 853-32-38